Jsem nadšená aromaterapeutka.

Patří ke mně i další role jako konzultantka IT projektů, milovnice zdravé stravy, sběračka bylinek, máma tří kluků, manželka, sestra a dcera. Spolu se svou rodinou žiji v barokním městečku Solothurn na úpatí švýcarského pohoří Jura.

Z čisté panenské přírody Švýcarska ráda čerpám nejen energii, ale i informace, které propojuji s vědomostmi našich babiček. Bylinky mě zajímají zejména ty divoké, se kterými experimentuji v kuchyni při přípravě jídel pro naši rodinu. S vášní zdravého stravování je úzce spojena i vášeň pro fermentaci či netoxickou domácnost.

Mou beze sporu největší vášní je aromaterapie. Nepřestává mě fascinovat, jak je díky vůni možné léčit tělo i duši člověka. Léčit můžeme jak citlivou dětskou duši, která své emoce mnohdy ještě neumí popsat, tak i tu dospělou, která je zase velmi často schovaná pod nánosy prožitků.

Absolvovala jsem studium aromaterapie na francouzském institutu Tisserand a na americkém Aromahead institutu, jsem držitelkou i několika dalších certifikátů.

S citem a láskou předávám své znalosti a zkušenosti během kurzů aromaterapie, ale také při různých workshopech s esenciálními oleji, či formou aroma-koučinku.

Mgr. Lucia Hönig

Moje vize

Má cesta mě vede ke kořenům - ke vztahu přírody k člověku (a naopak). Z pohledu dnešního mainstreemu je cestou alternativní, ale kdysi tomu bylo právě naopak a byla cestou základní a smysluplnou. Já věřím, že je smysluplná právě v dnešní technické době, kde jsme se tolik vzdálili od přírody. Jestliže je příroda svět, pak aromaterapie je pro mě duší světa.

 

Moje vzory

Měla jsem tu čest studovat aromaterapii u věhlasných odborníků dnešní doby, za co jsem velice vděčná

- Robertu Tisserandovi za znalosti v oblasti bezpečného užívání esenciálních olejů

- doktorce Joy Bowles za proniknutí do tajů chemie esenciálních olejů a molekulové dynamiky

- Andree Butje za až neskutečný přínos v oblasti praktické aromaterapie